הובלה ימיתבכל רגע נתון יש אין ספור אוניות וספינות אשר מסתובבות בים הפתוח בכל רחבי העולם, ועליהן טונות על גבי טונות של מכולות עמוסות במשלוחים. העולם הפך מזמן לכפר גלובלי, ועם התפתחות המשלוחים באינטרנט, זה רק טבעי שישונעו משלוחים ממקומות רבים מאד בעולם. ניתן להגיע כיום להרבה יותר מקומות מרוחקים מבעבר, תודות למגוון של פתרונות המוצעים לנו, הן כלקוחות פרטיים והן כלקוחות עסקיים. משלוחים של הובלה ימית הם כמובן נפוצים ופופולאריים מאוד, והסיבות לכך הן רבות.מדוע משלוחי הובלה ימית הם פופולאריים?

משלוחי הובלה ימית נחשבים פופולאריים מאוד שכן שהם זולים באופן יחסי, ובנוסף, הם מתאימים במיוחד למשלוחים גדולים. המשלוחים הימיים באים לידי שימוש בכמעט כל סוג של משלוח, אלא אם כן מבקשים ספציפית לעשות זאת בדרך אחרת, כמו משלוח יבשתי או משלוח אווירי. לספינות יש יכולת העמסה רבה יותר, וכמובן, הרבה יותר זול להשתמש בשירותי הנמל מאשר בשירותים אוויריים, הידועים כמהירים הרבה יותר, אך גם יקרים מאד. כאשר נכנס למשוואה השיקול הכלכלי, אין ספק שאפשרות של הובלה ימית בהחלט אופציה ראויה.מה הפרוצדורה של משלוחי הובלה ימית?

הפרוצדורה כיום מבחינת הלקוח היא די פשוטה. כאשר מדובר בחבילה קטנה, ניתן לשלוח את החבילה בדואר או דרך חברת שילוחים. אולם, כאשר מדובר במשלוחים גדולים יותר, או גדולים במיוחד, כמו תכולה של בית, יש צורך לפנות לחברה ייעודית שתעזור לכם להתגבר על המכשולים השונים, כמו לוגיסטיקה ובירוקרטיה. לרוב, המשלוח ייארז במכולה ייעודית, או כחלק ממכולה מעורבת (תלוי בגודל המשלוח) ויגיע ליעד בתוך חמישה עד שבעה ימי עסקים.מה היתרונות של משלוחי הובלה ימית ללקוח הפרטי?

הלקוחות הפרטיים משתמשים לרוב בהובלה ימית גם אם ירצו וגם אם לאו. מרבית המשלוחים הפרטיים עוברים בים עד ליעד, אך אם מדובר במשלוח גדול, או כזה שכולל תכולה של דירה בתור מכלית, נדרשת חברה ייעודית, שתסייע בכך. זה נכון במיוחד לנושא של רילוקיישן או יבוא אישי של מוצר כמו רכב. כדי לשמור על הציוד, לשנע אותו נכונה ולאחסן אותו כולל ביטוחים, צריך איש מקצוע שילווה אתכם בתהליך, כמותו תוכלו למצוא בחברות המתמחות בתחום, כדוגמת TDY.מה היתרונות של משלוחי הובלה ימית ללקוח העסקי?

חברות רבות כיום בישראל, קטנות וגדולות כאחת, עובדות עם גורמים עסקיים בנקודות שונות ברחבי הגלובוס. כל שכיר או בעל עסק מכיר את נושא הדחיפות, וזה נכון גם להעברת משלוחים לנקודות שונות בעולם. משלוח ימי הוא הפרקטי ביותר, ובמחיר הנוח ביותר,  ולכן הוא בא לידי שימוש בהרבה מאוד עסקאות. המשלוחים הבינוניים והגדולים צריכים לקבל את הטיפול הנכון מבחינה לוגיסטית, מבחינת ביטוח ואחסון, ולכן, גם כאן, חשוב מאוד לעבוד עם חברה מקצועית שדואגת להכול מא' ועד ת'.מה היתרון של חברת שילוח טובה?

חברת משלוחים טובה דואגת לנושא הבירוקרטי, שעבור רבים הוא גם המאתגר, או המעיק ביותר. לעיתים, ובמיוחד במשלוחים גדולים, יש התעסקות לוגיסטית מעיקה מאוד. יש צורך לעבוד מול הרשויות, להשיג את הרישיונות הנדרשים, לדאוג להעמסה ולביטוחים וכמובן לפנות ולעבוד גם מול גורמים במדינת היעד. ככל שלחברה יהיו קשרים טובים יותר במדינות רבות יותר בעולם, כך הערך שלה עולה בעיני הלקוח, וזה כלל לא משנה אם מדובר בלקוח עסקי או לקוח פרטי.מה המחיר של משלוח הובלה ימית?

מחירי המשלוחים בהובלות הימיות משתנה בהתאם לגודל המשלוח. לרוב, מקבל הלקוח הצעת מחיר לפי משקל, כאשר ככל שהמשלוח כבד יותר, משלמים פחות פר קילו. עם זאת, יש גם משמעות אם מדובר במכולה שלמה ויחידה, או משלוח שיכול להיכנס למכולה מחולקת. כך, יש הרבה מאוד אלמנטים בהם תצטרכו איש מקצוע לצדכם, שיצליח להוריד לכם את העלויות של המשלוח ולהבטיח לכם את המענה המתאים במחיר המשתלם.מה אפשר להעביר באמצעות הובלה ימית?

בניגוד להובלות אוויריות או הובלות יבשתיות, אין באמת הגבלה לגבי מה אפשר להעביר על גבי ספינה. הספינות מסוגלות לסחוב טונות על גבי טונות של מכולות, שמכילות הכול – ממכשירים חשמליים קטנים ועד למטוסים ומבנים. כיום, אין כמעט מגבלות עבור הלקוחות הפרטיים, וגם הלקוחות העסקיים מצליחים לקבל מענה לכל סוג של צורך בו הם נתקלים.מה האתגרים בנושא של משלוחים ימיים?

עבור האדם הפשוט, משלוח ימי יכול להיות מאוד מורכב. יש צורך לדואג לביטוחים וללוגיסטיקה די מורכבת. כאשר עובדים עם חברת שילוח ייעודית, מקבלים לא רק מענה מסביב לשעון, אלא גם ליווי צמוד עד אשר החבילה מגיעה ליעד. חברה המציעה שירותי הובלה ימית יודעת לתת פתרון לנושא ההעמסה, הטפסים, השילוח, האריזה, הביטוחים, וגם האחסון לאורך טווח, אם זה משהו שהלקוח מבקש. יש יתרונות גדולים מאוד בעבודה עם חברות משלוח טובות, והן מסתכמות בעיקר בראש שקט שהמשלוח יעבור במהרה ועל הצד הטוב ביותר אל היעד.מתי כדאי להשתמש בשירותי הובלה ימית?

החברות הגדולות עובדות תמיד מסביב לשעון, וגם בישראל אפשר למצוא מענה למשלוחים ימיים מהירים, גם בתקופת החגים ובסופי שבוע. יש משלוחים שלא סובלים דיחוי, וגם החברות המקומיות יודעות שכדי לעמוד בתחרות הגדולה, יש לספק לא רק שירות מעולה, אלא גם זמינות מלאה לאורך כל היממה, לכל לקוח ולקוח.

 


 

טואול בניית אתרי אינטרנט