כל מה שחשוב לדעת לפני שעושים רילוקיישן


בשנים האחרונות אנו רואים לא מעט ישראלים עוברים תהליך "רילוקיישן" במהלכו הם מעתיקים את מקום מגוריהם אל מדינה אחרת מסיבות שונות. למעשה, לא רק הישראלים עושים זאת. מדובר בתופעה חסרת תקדים אשר בשנים האחרונות הופכת להיות יותר ויותר שכיחה. אנו מאמינים שלא הגעתם לכאן סתם ויש לכם לא מעט שאלות הקשורות לרילוקיישן הקרב ובא – אנשי המקצוע של TDY פה על מנת לעשות לכם מעט סדר בבלאגן.

מה זה רילוקיישן?

מה שחשוב לדעת על רילוקיישןאנו מאמינים שיצא לכם לשמוע את המושג רילוקיישן ולא פעם אחת בחייכם בסיטואציות שונות במהלך חיי היום יום שלכם. כאשר אנחנו מדברים על רילוקיישן אנו למעשה מדברים על תהליך בו אדם עושה מעבר ממדינת מגורים למדינת מגורים אחרת מסיבות שונות – סיבות אישיות, סיבות הקשורות לעבודה ופיתוח עצמי ואף לשם מעבר למוסד לימודים אקדמי במדינת היעד. תהליך הרילוקיישן הוא תהליך אשר יכול להיות לעיתים מסובך ומייגע מאחר ואנו נצטרך לדאוג ולשים דגש ללא מעט נושאים – אשרות שהייה ועבודה, מציאת מסגרת חינוך עבור הילדים, לעיתים אף מציאת עבודה עבור אחד או שניים מן בני הזוג, ביטוחים, שילוח של הכבודה בצורה בטיחותית אל מדינת היעד ועוד.

למה כדאי לתכנן את הרילוקיישן?

אנשים רבים תוהים איך כדאי והאם כדאי לתכנן את הרילוקיישן מראש או שמא לתת לדברים לזרום כשלעצמם. אנו מאמינים כי תכנון רילוקיישן היא מלאכת מחשבת של ממש שאנחנו לא יכולים להתעלם מחשיבותה כלל. כאשר אנחנו מדברים על תכנון רילוקיישן אנו מדברים על מספר רחב של דברים אשר יעזרו לנו להגיע בצורה חכמה יותר ונכונה יותר אל מדינת היעד – עלינו להבין את המדינה ממספר רחב של היבטים – מנטליות, כללי התנהגות, תרבות, שפה ועוד. ריכזנו עבורכם מספר נקודות שיעזרו לכם לתכנן את הרילוקיישן בצורה נכונה:

·        יוקר המחייה – אף אחד מאיתנו לא יכול להתעלם מיוקר המחייה, השיח בישראל מדבר רבות על יוקר המחייה ועל כך שבמדינות אחרות חיים הרבה יותר בהרבה פחות כסף(זה לא תמיד נכון), אנו מציעים לכם לא להסתמך על משפטים שכאלו ולבדוק מה הוא יוקר המחיה במדינה אליה אתם מגיעים החל מאוכל, צרכים בסיסיים, עלויות של דיור, מוזיאונים, לימודים, תחבורה ציבורית ועוד.

·        מטבע מקומי וצורת התנהלות פיננסית – לפני שאתם מגיעים אל מדינת היעד בדקו מה הוא המטבע המקומי של אותה מדינה, כמו כן אנו ממליצים לכם לבדוק מראש כבר שערי המרה ואת דרכי ההתנהלות הפיננסית באותה מדינה – אל מול גופים בנקאיים, חברות אשראי ועוד.

·        תרבות – בכל מקום אליו תלכו בעולם אתם תראו תרבות שונה ואחרת, מנהגים שונים לצד דפוסי התנהגות שונים. אנו מציעים לכם לבדוק מה התרבות המקובלת באותה מדינה אליה אתם הולכים כך לא תמצאו את עצמכם מופתעים ו/או מפתיעים את המקומיים עם המנטליות הישראלית שלכם.

·        חינוך – תצטרכו לבדוק כבר מבעוד מועד אילו מוסדות חינוך יש עבורכם ו/או עבור הילדים שלכם במהלך הרילוקיישן – מדובר במלאכה אשר צריכה להיעשות הרבה לקראת המעבר אלא כבר בשלב החשיבה הראשוני.

·        בריאות – בדקו עלויות של מערכת הבריאות, מה היא כוללת ומה הן הדרישות הרפואיות.

·        ביטחון – אנו ממליצים לכם לקרוא מעט על היעד אליו אתם עושים רילוקיישן, נושא הבטיחות מאוד חשוב ואף אחד מאיתנו לא היה רוצה לגור באזור טיפה מאיים. בדקו את האזור אליו אתם הולכים וראו מה הם אזורי הפשיעה המרכזיים, מה מותר ומה אסור ועוד.

כל אלו יוכלו לעזור לנו להתארגן בצורה חכמה יותר ולתכנן את הרילוקיישן בצורה בריאה יותר, אלו כמובן הדברים על קצה המזלג ויש עוד לא מעט דברים עליהם נצטרך להניח את הדעת.

 

איך להתכונן נכון לרילוקיישן עם ילדים?

לא מעט משפחות תוהות איך כדאי להתכונן נכון לרילוקיישן עם ילדים, כאשר אנחנו מדברים על רילוקיישן עם ילדים אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש הדורשת לא מעט סבלנות, הכלה והבנה של הילד. אנו מאמינים כי ישנם מספר דברים אליהם אנחנו נצטרך לשים דגש במהלך רילוקיישן עם ילדים:

·        להיות כנים – הילדים שלנו הם ילדים אחרי הכל אבל הם שמים לב גם לפרטים הקטנים ביותר, אנו ממליצים לכם להיות כנים מהרגע הראשון בנוגע למעבר, הסיבות למעבר והציפיות שלכם לקראת המעבר.

·        שמים את הקשיים והבעיות בצד – רילוקיישן הוא לא דבר פשוט אך תזכרו שהילדים שלכם רואים אתכם בתור גיבורי על, אנחנו לא אומרים לכם שהגיע הזמן להמציא דברים אלא לשמור את הקשיים והבעיות בצד ולפתרונם של ההורים – אל תתנו לאלו להשליך על ילדיכם.

·        יתרונות – אנו ממליצים לכם לשבת עם הילדים שלכם על היתרונות הכרוכים במעבר מדינה – הכרה עם תרבות חדשה, שפה חדשה, חברים חדשים, לא מעט חוויות אותן סביר להניח לא תוכלו לחוות בישראל ועוד.

·        לתת לילדים לקחת חלק פעיל – אף אחד לא אוהב לחשוב שכפו עליו את המעבר, אנחנו מאמינים שצריך לתת לילדים להניח את דעתם בנושאים שונים ו/או לתת להם את התחושה שהם לוקחים חלק – הן בבחירת מקום וסביבת המגורים, בחינה ובדיקה של מקומות בהם ירצו לטייל ולבלות ועוד שאר נושאים אחרים.

·        למדו את השפה -  מחסום השפה לעיתים יכול להיות לא נעים עבור מבוגרים וילדים כאחד, למידה מוקדמת של השפה ו/או הבנה בסיסית שלה יהפכו את הרילוקיישן לנעים וקל הרבה יותר.

איזה דברים חשוב להכין לקראת המעבר?

המעבר שלכם קרב ובא ואתם תוהים מה הם הדברים אותם אתם צריכים לעשות, למעשה כאשר אנחנו יורדים לעובי הקורה אנו מגלים כי העבודה הקשה רק התחילה וישנם לא מעט דברים אשר חשוב להכין לקראת המעבר:

·        ביטוחים – אנשים רבים נוטים להמעיט מערכם של ביטוחים אך אנו מאמינים שאלו יכולים להיות גלגל ההצלה שלכם במקרים רבים במדינת היעד החדשה, בדקו אודות ביטוחי חיים, ביטוחי בריאות ואיך אפשר שלא – ביטוח נסיעות(ישנן חבילות המותאמות לאנשים הטסים לרילוקיישן לתקופות שונות).

·        תעודות ומסמכים – ראשית אנו ממליצים לכם לבדוק את התוקף לכל התעודות והמסמכים שלכם ולחדש אותם במקרה הצורך, בין התעודות – דרכון, רישיונות נהיגה, פנקסי חיסונים, תעודות המעידות על הסמכה מקצועית כלשהי, מסמכים חשובים אשר דורשים תרגום של נוטריון ועוד. כמו כן, אנו ממליצים לשמור עוד מספר עותקים אצלכם – פיזיים ודיגיטליים.

·        זה הזמן לפתוח חשבון בנק – רגע הרילוקיישן מתקרב, הגיע הזמן שלכם לפתוח חשבון בנק חדש במדינת היעד. אנו ממליצים לכם לבדוק מה הם המסמכים הנדרשים, מה הם העמלות בבנקים השונים ולאחר מכן לקבל החלטה מושכלת ונכונה.

·        ניתוק תושבות ומיסוי – במקרים מסוימים אנו נרצה לנתק את התושבות שלנו מישראל מטעמי מיסוי, אנו מציעים לכם להיוועץ בעו"ד ורואה חשבון המתמחים בתחום אשר יעזרו לכם לאמוד את מידת הכדאיות לצד כל ההשלכות השונות.

למה מומלץ להיעזר בחברת שילוח מקצועית לרילוקיישן?

אחד הדברים החשובים ביותר בעת רילוקיישן הוא שילוח חפצים אישיים. למעשה אנחנו עוברים מן המקום אליו היינו רגילים בשנים ו/או עשרות שנים האחרונות ומעבירים את עצמנו למקום אחר לכן מוטב שהמעבר יהיה קל, מהיר ובטיחותי. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט ציוד אותו אתם תרצו להעביר אל מדינת היעד – לכן החשיבות בעבודה עם חברה מקצועית המתמחה ברילוקיישן היא לא פחות מחובה.

כל שילוח של חפצים לצורכי רילוקיישן – ריהוט, מכשירי חשמל, בגדים, חפצי אומנות, פריטים שבירים וכדומה דורש התייחסות רצינית, אישית ומעמיקה. חברת TDY פועלת ללא לאות כבר למעלה מ – 40 שנה והפכה לבחירתם הטבעית של מאות ישראלים ברחבי העולם אשר בחרו לעשות רילוקיישן. המקצועיות בתחום השילוח לצד הבנה בלתי נלאית בעולמות הרילוקיישן הם אלו שהופכים את TDY לבחירה האולטימטיבית.

אמרתם רילוקיישן – אמרתם TDY

 

טואול - בניית אתרים