שילוח מטענים בינלאומי


שירותי שילוח מטענים לחו"ל או מחו"ל מיועדים לכלל מגזרי המשק- פרטי, עסקי וציבורי. השירות מספק מענה שלם לצרכי הובלת מטענים ושילוחם ביבשה, באוויר או בים באופן יעיל, בטוח, חסכוני ומהיר. מדובר בשירות מקצועי שנותן מענה מדויק לכל צורך של העברת מטענים, לרבות מענה לצרכים מיוחדים ומורכבים.       

 

המשמעות של שילוח מטענים

שילוח מטענים הינו הליך הכולל את כל שלבי העברת מטען וסחורה מנקודת מוצא מסוימת עד ליעדה הסופי, כאשר בדרך כלל התייחסות הינה להעברה של מטענים בין מדינות ואזורים שונים ברחבי העולם כחלק מהליכי ייבוא וייצוא או רילוקשיין. השילוח עצמו יכול להתבצע באמצעים שונים באוויר, בים או ביבשה והוא כרוך במעבר מכס, ביטוח של המטען ותשלומי מיסים ואגרות. מכיוון שמדובר בהליך מסובך ומורכב בקנה מידה בינלאומי, הנדרש להכיל את כל הצרכים של לוגיסטיקה, בירוקרטיה ושרשרת אספקה, מומלץ לבצעו עם סיוע של גורם מקצועי המתמחה בשירותי שילוח.

 

אפשרויות שונות לשילוח

שילוח של מטענים יכול להתבצע בשלוש דרכים מרכזיות באוויר, בים וביבשה, כאשר הבחירה בדרך השילוח הטובה ביותר משתנה בהתאם למאפייני המטען, עלות ההובלה ומידת דחיפות הגעתו:

 

  • שילוח אוויר- מבוצע על ידי מטוסים במגוון נתיבי טיסה ונדרש לעבור דרך נמלי תעופה.
  • שילוח ימי- מבוצע על ידי ספינות תובלה בנתיבי שייט שונים ונדרש לעבור דרך נמלי ים.
  • שילוח יבשתי- מבוצע באמצעי תובלה יבשתיים שונים, בעיקר משאיות ורכבות, כאשר בין מדינות יש לעבור במעברי גבול בנקודות מכס.

בחירה באמצעי שילוח נאות

הבחירה בין שילוח ימי, אווירי או יבשתי משתנה בהתאם לפרמטרים שונים שיש לקחת בחשבון. העיקריים שבהם הינם:

 

  • עלויות-  מחירי שילוח משתנים בין אמצעי הובלה שונים ובהתאם למשקל המטען, הנפח שהוא תופס ובאם יש צורך בתנאים מיוחדים. לכן אם מדובר במטען גדול וכבד לרוב תיבחר עבורו הובלה ימית, לעומת משלוח של מטען קטן או שביר שעבורו לא אחת עדיף לבחור בתובלה אווירית.


  • צרכים מיוחדים -סוג השילוח נקבע גם בהתאם לאופי החומרים שיש להוביל ומידת רגישותם, למשל אם הם נפיצים במים או רגישים ללחצי אוויר. כמו כן, בחירת סוג השילוח נקבעת בהתאם לסיווג בטחוני של המטען, מידת שבירותו ועוד.


  • מהירות – דחיפות הגעת המטען לייעדו משפיעה רבות על סוג השילוח הנבחר עבורו, כאשר שילוח אווירי הינו המהיר ביותר. יחד עם זאת, ככול שדחיפות הגעת משילוח עולה כך גם מחיר הובלת המטען עולה.

שירותי שילוח מטענים

חברות שילוח מטענים מתפקדות כגורם מקצועי עבור הובלת מטענים, המשמש כנציג של בעלי המטען ומתווך בין הגורמים שונים שיש להתנהל מולם. שירות זה משמש לקוחות מסחריים והוא חיוני לצרכי סחר בינלאומיים, וגם אנשים פרטיים הנדרשים למשל ברילוקיישן ומעבר של תכולת ביתם, או המבקשים לייבא מכוניות יוקרה מיוחדות. השירות עצמו מורכב מטיפול בכל ענייני השילוח, לרבות אריזה נכונה של המטען, חוזי הובלה, קבלת היתרים, תשלומי ביטוח, אגרות ומיסים, מעקב אחר המטען, מעבר מכס ועוד.

 

מה שהופך חברת שילוח מטענים למקצועית

כדי להבטיח העברת מטענים יעילה, מהירה, בטוחה וחסכונית חשוב לפנות לקבלת שירות זה מחברה מקצועית, מוערכת ומנוסה בכל הקשור לתפעול וניהול לוגיסטי של שילוח מטענים, המספקת גם אפשרות לעבודה בשיטת מיקור חוץ. חברה שיש לה ניסיון רב שנים בכל סוגי השילוח בים, באוויר וביבשה, פועלת מול שורה ארוכה של מדינות ויש לה קשרים עם מיטב חברות התעופה והספנות, אורזי מטענים ונהגי משאיות. היא מחזיקה בצוות גדול, מיומן ומהימן של אנשי הובלה ושילוח לצד כל המשאיות והמחסנים, ציוד מתקדם ומידע נרחב ועדכני הנדרש בנושא. חברת TDY היא החברה המקצועית עבורכם.


 

logo בניית אתרים