שילוח אווירי


מאפייני שילוח אווירי בינלאומי

במציאות של סחר גלובלי, שילוח בינלאומי באמצעים שונים הפך לרכיב חיוני בהתנהלות של כל המשק, מאנשים פרטיים ועד חברות וארגוני ענק. השילוח מתחיל מהעברת הזמנות פרטיות שבוצעו און ליין וממשיך להליכי ייצוא וייבוא של חברות, כאשר בין האמצעים השונים להובלת מטענים בולט מקומו של שילוח אווירי בינלאומי.

 

הפתרון המהיר ביותר

במציאות הדינאמית בה אנו חיים עסקאות קורות מהר ועכשיו, ולאף אחד אין סבלנות לחכות יותר מידי. לכן עולה הצורך לספק ללקוחות באופן כמה שיותר מהיר מוצרים וסחורות. עבור הצורך זה ובייחוד אם מדובר בעסקאות בקנה מידה בינלאומי, נדרשת שרשרת אספקה יעילה ומהירה שלא אחת מורכבת משילוח אווירי.

 

הבחירה בשילוח אווירי בינלאומי מספקת את האמצעי המהיר ביותר להעברת חבילות, מטענים וסחורות, עם אפשרות הגעה של המשלוח בתוך יממה או עד ימים ספורים. זאת בעוד ששילוח דרך הים יכול לארוך בין שבוע לשבועיים בממוצע עד הגעה ליעד.

 

יש לציין כי בימינו מטוסים יכולים לשאת מטענים במשקל יחסית גבוה. בנוסף, משלוחים אוויריים עובדים בעולם סביב השעון בכל ימות השבוע, וגם בישראל עם חברות תעופה זרות ניתן לקבל משלוחים בחגים וסופי שבוע. יחד עם זאת, שימוש במטוסים המספקים אמצעי שילוח מהיר גם עולה יותר כסף משילוח ימי או יבשתי.

 

העברת משלוחים באוויר

שירותי שילוח אווירי מתאימים לקהלים וצרכים שונים, בין אם מדובר באנשים פרטיים, עסקים או גורמים מוסדיים. הוא מבוצע בדרך כלל על ידי מטוסי תובלה ייעודיים למשימות אלו. מדובר במטוסים גדולים עם יכולת להכיל כמות מרשימה של מטען. המטען מחולק במטוס באופן יעיל ובטוח המאפשר את חלוקתו ופיזורו היעיל והמהיר לאחר נחיתה המטוס בארץ היעד.

בנוסף, העלות של העברת מטען במטוסים מחושבת על ידי שכלול של משקלו, וככול שמדובר במטען יותר כבד כך מחירו עולה בהתאם. יחד עם זאת, אם מבקשים להעביר כמות גדולה של מטען, בעזרת חברה מקצועית כדוגמת TDY, ניתן למצוא חברות תעופה שיהיו מוכנות להוזיל את עלות ההובלה האווירית.

 

סיוע מקצועי לשילוח אווירי

שילוח אווירי כרוך בפרוצדורה לוגיסטית ובירוקרטית סבוכה ולכן עדיף לבצעו עם סיוע של חברות מקצועיות בתחום. השירות מייעל ומקצר את הליך השילוח באוויר על כל שלביו הלוגיסטיים והבירוקרטיים ובכל הקשור לביטוח המטען, מילוי טפסים ומעבר במכס. הביצוע עם גורם מקצועי חוסך מהאדם או העסק המבקש להעביר את המשלוח את כל ההתעסקות הסבוכה הכרוכה בכך, ומייעל את כל ההליך.

 

בין היתר, שילוח אווירי דורש למלא מסמך של שטר מטען. שטר זה הינו הסכם המאשר את הובלת המטען באוויר ולוקח אחריות עבורו. בעזרת חברה מקצועית הליך מילוי הטופס ואישורו הינו יעיל ומהיר. כמו כן, העברת משלוח אווירי עם חברות מקצועיות מאפשר לעקוב במדויק ובזמן אמת אחר התקדמותו של המשלוח. השירות מעלה את רמת הבטיחות של המשלוח ומאפשר למקבל החבילה לארגן את סדר יומו בהתאם למועד ההגעה הצפוי.

 

בחירת שילוח אווירי מתאים

בבחירת מאפייני שילוח אווירי יש לקחת בחשבון בעיקר את מידת דחיפות המשלוח והמחיר שמוכנים לשלם עבורו. חשוב להבין כי ככול שהמשלוח יותר דחוף כך מחירו עולה. לכן, במידה ומדובר במשלוח לא דחוף ואם רוצים לחסוך בעלויות ניתן לשלחו עם שילוח אקונומי. כמו כן, חישוב עלות ההובלה האווירית נעשה בעזרת נוסחה ייעודית ומוסכמת בכל רחבי העולם, המשקללת נתונים של משקל ונפח מטען, עם חישוב משקל נפחי של מאה ששים ושבעה קילו עבור קוב. במידה ומשקל המטען גבוה ממשקל נפחי זה, מחיר ההובלה ייקבע לפי המשקל הפיזי של המטען.

 

logo בניית אתרים