שילוח מסחרי

TDY היא מהחברות הוותיקות ביותר בארץ הפועלות בתחום השילוח הבינלאומי. החברה מתמחה בשילוח והעברת מטענים קונסילדטורים, מטעני LCL, מטעני FCL, מטענים קונבנציונליים ועוד. כל אלה מתנהלים באמצעות החברה במהלך 40 השנים האחרונות. בזכות השירות המקצועי זכתה החברה להעניק משרותיה לענקי התעשיה הישראלית, מבין לקוחותינו נזכרו שמות החברות אלביט, מוטורולה, תע"ש, מקורות, אינטל וכן בתי חולים ואוניברסיטאות בארץ ובעולם.

מגוון השירותים שחברת TDY מספקת בתחום השילוח הבינלאומי

◄ שרותי מכס, סיווג מוקדם וחוות דעת לפני הזמנה.
◄ טיפול במשרדי הממשלה ומכון התקנים למטעני יבוא.
◄ יעוץ והובלת פרויקטים, מטענים חריגים, ארגון המשלוח.
◄ שילוח בינלאומי אווירי בקונסולידציה.
◄ שירות מדלת לדלת באוויר ובים.
◄ Drop Shippments.
◄ מאות מכולות FCL נשלחות ליעדים שונים בעולם.
◄ מכולות קונסלידטוריות נשלחות מדי שבוע לכל היעדים בכל העולם.
◄ יעוץ ללקוחות בהובלה ימית או אווירית.
◄ מעקב אחר תנועות המטענים.
◄ אחסנה בבונדד כולל מעקב ופיזור המטענים.
◄ ניהול מלאי ממוחשב בבונדד ומערכת שחרור מטענים ממוחשבת.
◄ ביטוח ימי ואווירי.
◄ הצעת מחיר מפורטת בכתב לכל פנייה.

 

סוגיות ואתגרים של שילוח מסחרי בינלאומי

שילוח בינלאומי הוא מהתחומים היותר מתפתחים בעולם לאורך העשורים האחרונים, לא מעט בזכות רשת האינטרנט שהפכה את המסחר הבינלאומי לנפוץ ונרחב בהרבה מאי פעם. כיום עסקים, חברות וארגונים רבים מכל המגזרים מבצעים שילוח מסחרי בינלאומי באוויר, בים וביבשה, דבר המאפשר לעמוד בקצב המהיר והדינאמי של השוק המקומי והעולמי.


יחד עם זאת, שילוח מסחרי מעבר לים מצריך גם היערכות נכונה ומעמיד לא מעט אתגרים בפני היבואן או היצואן, בעיקר בכל הקשור לבירוקרטיה, מיסוי, כדאיות ולוחות זמנים. לאתגרים הללו ועוד רבים אחרים נותנת מענה חברתנו, הנמנית על הוותיקות והמובילות בישראל בתחום השילוח הבינלאומי.


אפשרויות שונות של שילוח מסחרי

היבואן או היצואן יכולים לבחור מבין מספר אפשרויות של שילוח מסחרי בהתאם לשיקולים שונים. ראשית, ישנן שלוש דרכים עקרוניות עבור שילוח מסחרי בינלאומי – הראשונה היא בספינות עם מכולות דרך הים, השנייה היא במטוסי מטען לרוב דרך האוויר, והשלישית – שפחות רלוונטית עבור ישראל – היא דרך היבשה במשאיות ורכבות.

 

כאשר בוחרים בדרך השילוח המתאימה ביותר יש להביא בחשבון מספר שיקולים, שלא תמיד ידועים ומובנים בכללותם ליבואן/יצואן וחברתנו עוזרת להבין את משמעותם ואת השלכותיהם. שיקול ראשון ומרכזי מאוד הוא דחיפות המשלוח, שכן היצואן מחויב ללקוחות המצפים לסחורה בהתאם להסכמים, ואילו היבואן זקוק לחומרים, רכיבים ומוצרים למלאי לצורך הפעילות השוטפת. כאשר מדובר בצורך יחסית דחוף של יום או כמה ימים בודדים, לרוב הבחירה תהיה במשלוח אווירי, ואם ניתן להמתין כשבוע-שבועיים ניתן לשקול את השילוח דרך הים.

 

יחד עם זאת, הגורם המשמעותי הנוסף הוא נפח ומשקל הסחורה מאחר שבדרך האוויר קיימות מגבלות בנושא זה וכן השלכות כלכליות משמעותיות. למעשה, שילוח מסחרי בינלאומי בדרך האוויר מתאים לסחורות שאינן כבדות וגדולות במיוחד, שכן העלויות גבוהות באופן משמעותי לעומת שילוח ימי. לפיכך, במקרים רבים הבחירה תהיה בהעברת הסחורה דרך הים. בנוסף לכך, ישנם שיקולים רבים הקשורים לצורתו של המטען, רגישותו, מסלולים אפשריים, ועוד.


שילוח חלקי או מלא

עוד שיקול משמעותי של שילוח מסחרי מעבר לים קשור למכולה מלאה או חלקית, מה שנקרא קונסולידציה. בשילוח מלא חייב היצואן למלא בסחורות שנבקעו מראש את המכולה או המכולות שלו, פעולה התורמת ליעילות באריזה ובפריקה ולבטיחותה של הסחורה. לעומת זאת, יש יבואן שאינם זקוקים בכל עת למילוי של מכולות שלמות, ובמקרה כזה – בשביל לחסוך את עלות המכולה – ניתן לבצע קונסולידציה.


כלומר, לאחד כמה משלוחים של גורמים שונים. אמנם החיסכון הכספי יכול להיות משמעותי מאוד, אך חשוב לזכור שפרוצדורה זו עלולה להיות מלווה ביותר עיכובים עקב מורכבותה. מעבר לכך, חשוב לדעת שאם מדובר במטען בעל מאפייני גודל או צורה חריגים, או פרמטרים אחרים שאינן סטנדרטיים כמו מכונות ורכיבים מיוחדים, יש צורך בקיום הליך מיוחד למטען חריג.


הדרך הטובה ביותר לשילוח מסחרי

לנגד עיניו של היבואן/יצואן עומדת המטרה של הבאת סחורות לארץ או הוצאתן לחו"ל בדרך הכי משתלמת כלכלית, הכי בטוחה ויעילה, וזאת באופן העומדת במסגרות הזמנים הנדרשות. הדבר מחייב התארגנות והיערכות נכונה עוד הרבה לפני שהסחורה מועמסת על המטוס או האונייה. מלבד הגדרה מדויקת של מאפייני הסחורות ודרך אריזתן, ובחירה בדרך השילוח המתאימה, יש גם לתכנן היטב את המסלול של ההובלה עד היעד תוך התחשבות במדינות השונות שבהן יעבור, מהירות הטיפול בסחורות בנמלים השונים, יחסיהן והסכמיהן של המדינות עם ישראל, תיאום בין גורמי אחסון והובלה, והיכולת לעקוב בזמן אמת אחר מיקום המטען.

 

מלבד זאת, צריך שיהיו מוכנים כלל הטפסים והאישורים עבור מעבר המכס, בדיקות ביטחוניות ומעברי גבול, שכולם משולמים. יש גם לדאוג לביטוח הולם של המשלוח המכסה את הסחורה מפני פגיעות ומבטיח פיצוי. לשם כך צריך לבחור בחברה מנוסה ומומלצת בתחום ולבחון אילו מצבים אכן מכוסים על ידי הביטוח ואילו לא.


חברה מקצועית שמטפלת בהליכים

כפי שניתן להבין, שילוח מסחרי בינלאומי אינו עניין של מה בכך, ומי שאינו בקיא מאוד בתחום עלול למצוא את עצמו מתבלבל ומתעכב מול הבירוקרטיה, מבצע טעויות ומפסיד הרבה זמן וכסף. לכן מומלץ בחום לעבוד עם גורם מקצועי כחברתTDY , המשמשת בתור מייצגת ומתווכת של השולח ומבצעת עבורו את ההליכים מאלף ועד תו בצורה נכונה, יעילה, מהירה וחסכונית ככל האפשר.

 

 

 

 

שילוח מסחרי


logo בניית אתרים