הובלה בינלאומיתבאיזה הובלה בינלאומית לבחור

בעשור השני של שנות האלפיים הובלות בינלאומיות הפכו לשירות נפוץ בכל מגזרי המשק. ההובלות מבוצעות באמצעים שונים דרך היבשה, הים או האווירי, כאשר הבחירה ביניהם משתנה בהתאם לאופי המשלוח.

 

הובלה דרך הים, האוויר או היבשה

הובלות בינלאומיות יכולות להיות מבוצעות דרך היבשה, האוויר והים, כאשר לישראל מרבית הובלות בינלאומיות מבוצעות דרך האוויר או הים. הבחירה בין אמצעי הובלה בינלאומיים נקבעת בהתאם לאופי המטען ומידת דחיפותו. כמו כן, לכל אמצעי יש מאפיינים, יתרונות וחסרונות, שחשוב להכיר מראש:

 

  • בהיות ספינות בעלות קיבולת מאוד גדולה, הובלה ימית מתאימה עבור מטענים מאוד כבדים וגדולים ומטענים בעלי צורה מיוחדת, וכאשר יש צורך בהעברת חומרים כימיים. עלות הובלה ימית עבור מטענים גדולים הרבה יותר זולה מהובלה אווירית והיא מתאימה למטענים שהגעתם אינה דחופה ויכולה לארוך בין שבוע לשבועיים. יחד עם זאת מועד הגעת משלוח ימי אינה מדויקת ולא אחת הוא עלול להתעכב בדרכו בגין סיבות שונות.

 

  • הובלה אווירית מתאימה להעברת מטענים יחסית קטנים וקלי משקל שעלותם יותר משתלמת במטוס מאשר באונייה, עבור משלוחים דחופים שיש לספקם כמה שיותר מהר תוך מספר ימים ואף תוך יממה אחת, וכן עבור הובלה של פריטים רגישים או שבירים בהיותם חשופים להרבה פחות טלטלות ממשלוח ימי. יחד עם זאת, מלבד בפריטים קטנים הובלה אווירית להרבה יותר יקרה מהובלה ימית. מנגד, הובלות בינלאומיות אוויריות נחשבות ליותר אמינות מימיות, בייחוד בגין יכולתן להיצמד ללוחות זמנים.

 

  • הובלה יבשתית מתאימה למדינות שיש ביניהן גבול יבשתי פתוח כמו מדינות אירופה או ארה"ב. ההובלה מתבצעת בעזרת משאיות או רכבות בהתאם לגודל המתאים וצירי תנועה זמינים. מדובר בשיטת הובלה יחסית לא יקרה עם רמה טובה של אמינות.

 

באיזה מודל לבחור?

לצד בחירה באמצעי הובלה, בשילוח בינלאומי יש גם לבחור בסוג ההובלה המתאים. למשל בהובלות מדלת לדלת יש לבחור בין שתי שיטות הובלה עיקריות של אינטר מודל או מולטי מודל:

 

  • אינטר מודל- שילוח בינלאומי המבוצע בעזרת כמה סוגים של הובלות, כאשר לכל הובלה יש גורם אחראי עם חוזה משלו. עבור מודל עבודה זה יש צורך להפיק שטר מטען לכל נמל. סוג זה של הובלה מעלה את רמת הפיקוח על כל שלבי השילוח עם אפשרות לקבלת הצעות מחיר יותר משתלמות לכל מקטע הובלה. מנגד, ביצוע של מודל זה דורש הכרות מעמיקה בתחום ויכולת לנהל מערך לוגיסטי מורכב.


  • מולטי מודל- שילוח בינלאומי המבוצע בעזרת סוגים שונים של הובלות, כאשר כל מסלול ההובלה מכוסה עם חוזה אחד והפקה של שטר מטען מסוג מולטי מודל. שיטה זו של הובלה מפשטת את ההליך עם גורם בודד אחד האחראי על השילוח, מה שמעלה את רמת הניהול והשליטה על המשלוח עם תכנון הרבה יותר מדויק של לוחות זמנים.

 

סיוע מקצוע להובלות בינלאומיות

כדי לבחור נכון בהובלה בינלאומית ולעבור את ההליך באופן חלק על הצד הטוב, הבטוח, המהיר והיעיל ביותר מומלץ לפנות לחברה מקצועית מוכרת וגדולה בתחום השילוח הבינלאומי, שיש לה הרבה ניסיון בתחום ומספקת מענה למגוון צרכי שילוח ביבשה, באוויר ובים, לכל ומכל יעד ברחבי העולם.


חברה כזו מחזיקה בכל כוח האדם, שיתופי הפעולה והציוד הנדרש עבור שילוח מקצועי, ויכולה לספק מענה לכל צורך בין אם מדובר באנשים פרטיים המבצעים רילוקישיין ובין אם מדובר בהובלות לצרכי ייובא וייצוא חד פעמיים או שוטפים של חברות ועסקים. בנוסף, חברה מנוסה ומקצועית תוכל לספק מענה יעיל ומותאם לכל צורך שילוח, גם אם מדובר במשימה ייחודית ומורכבת. חברתנו TDY תספק עבורכם את המענה המקצועי הנדרש.

 


 

logo בניית אתרים